kegla mięśnie

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

kulki gejszy mięśnie kegla

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z nieraz wolno też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można obecnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają idealne rezultaty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.