portal kobiecych inspiracji

Obrotna na emeryturze
Wiek tak w gruncie rzeczy to jedynie liczba. Masz prawo posiadać 55 lat, ale wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jednak możesz także mieć 50 lat, jednak wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze troszczysz się o swoje ciało i co robisz, by pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Aktywność fizyczna – czy już za późno, by rozpocząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 lub ewentualnie 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie spowodować, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są rozliczne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może polepszyć gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała ludzkiego.